MENU

JAMIE HEAD MISTRZEM ŚWIATA

Mistrzostwa Świata, Niemcy 2023

AUSTRALIJCZYK JAMIE HEAD MISTRZEM ŚWIATA, MICHAŁ DUBICKI ZAJMUJE SZÓSTE MIEJSCE!

W sobotę 4 listopada w Porsche Arena w Stuttgart (Niemcy) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® w sportowym cięciu i rąbaniu drewna.

W Mistrzostwach rywalizowało 12 zawodników: mistrzowie USA, Australii, Nowej Zelandii i Kanady oraz ośmiu najlepszych ekstremalnych europejskich drwali, którzy wywalczyli tytuły mistrzów w swoich krajach w sezonie 2023. Mistrzostwa Świata były bardzo emocjonujące i aż do ostatniej konkurencji nie było przesądzone, kto zdobędzie mistrzowską koronę. Ostatecznie podium zajęli reprezentanci kolejno Australii, Szwecji i Niemiec. Mistrzem świata został Jamie Head, wicemistrzem Emil Hansson, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarza mistrzostw – Danny Martin.

Reprezentant Polski Michał Dubicki, który w tym roku zwyciężył w Mistrzostwach Polski, zajął szóste miejsce. Zawodnik pokazał wielką klasę i do końca walczył na równi z najlepszymi światowymi atletami.

Kilka centymetrów od medalu

Sobota stała pod znakiem indywidualnej rywalizacji najlepszych drwali. 42-letni Michał Dubicki przyjechał do Stuttgartu z jasnym celem: zakwalifikować się do pierwszej szóstki. I na początku zawodów wydawało się, że mierzył zdecydowanie za nisko, bo start zaliczył fenomenalny. W pierwszej konkurencji Underhand Chop zajął pierwsze miejsce, zostawiając przeciwników w tyle. Później też szło mu całkiem nieźle, bo po trzech konkurencjach zajmował czwarte miejsce i miał realne szanse na podium. – I wtedy ta przeklęta piła… – powiedział smutnym głosem. Nieudany start w konkurencji Single Back spowodował, iż ostatecznie zajął szóste miejsce.

Indywidualne Mistrzostwa Świata były na żywo transmitowane na kanałach STIHL TIMBERSPORTS®. Na YouTube STIHL POLSKA dostępne są podglądy transmisji – rozgrywki indywidualne oraz rozgrywki drużynowe.