European Qualifier 2021

World Trophy European Qualifier, Aigle 2021

MICHAŁ DUBICKI Z PRZEPUSTKĄ NA WORLD TROPHY  2022

MARCIN DARGA POBIJA SWÓJ ŻYCIOWY REKORD

W niedzielę 12 września w urokliwej miejscowości Aigle w pobliżu Montreux w Szwajcarii odbyły się europejskie kwalifikacje do przyszłorocznych WORLD TROPHY, jednych z najbardziej prestiżowych zawodów serii STIHL TIMBERSPORTS®.

18 zawodników z 12 różnych europejskich krajów walczyło w najbardziej lubianym przez fanów formacie TROPHY. Tylko sześcioro najlepszych z nich otrzymało przepustkę do prestiżowych zawodów World Trophy 2022.

Polskę reprezentowali dwaj zawodnicy: uważany za faworyta – tegoroczny zwycięzca European Trophy – Michał Dubicki oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski 2021 – Marcin Darga. Obaj zawodnicy spełnili swój cel. Michał zajął co prawda 5 miejsce, ale wywalczył przepustkę do przyszłorocznych zawodów. Marcin pobił swój własny życiowy rekord w tym formacie (1:12.51) i zajął ostatecznie 8 miejsce.

Każdy z zawodników wystartował w takich konkurencjach jak: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck i Standing Block Chop. Rywalizacja odbywała się w systemie knockout.

Rywalizację wygrał Szwed Ferry Svan, drugi był czeski zawodnik Martin Komarek, a brązowym medalistą został Belg Koen Martens. „Wielkim przegranym” tego dnia był Martin Komarek, który osiągnął w finałowym biegu najlepszy swój życiowy czas oraz najlepszy wynik sezonu i wygrałby zawody, gdyby nie to, że zapomniał założyć ochronniki słuchu, co jest niezgodne z regulaminem STIHL TIMBERSPORTS® i co wiąże się z otrzymaniem DQ.

World Trophy European Qualifier 2021 - Results ( pdf , 125 kb )