MENU

Brad de Losa Mistrzem Świata 2022

Mistrzostwa Świata, Szwecja 2022

AUSTRALIJCZYK BRAD DE LOSA MISTRZEM ŚWIATA, AREK DROZDEK ZAJMUJE SZÓSTE HISTORYCZNE MIEJSCE!

W sobotę 29 października w Partille Arena w Göteborg (Szwecja) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® w sportowym cięciu i rąbaniu drewna.

W Mistrzostwach rywalizowało 12 zawodników: mistrzowie USA, Australii, Nowej Zelandii i Kanady oraz ośmiu najlepszych ekstremalnych europejskich drwali, którzy wywalczyli tytuły mistrzów w swoich krajach w sezonie 2022. Mistrzostwa Świata były bardzo emocjonujące i aż do ostatniej konkurencji nie było przesądzone, kto zdobędzie mistrzowską koronę. Ostatecznie podium, jak można było przewidzieć, zajęli reprezentanci kolejno Australii, USA i Kanady. Mistrzem świata został Brad De Losa, wicemistrzem Matt Cogar, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik z Kanady – Marcel Dupuis. Podium, jak można było przewidzieć, zajęli reprezentanci kolejno Australii, USA i Kanady.

Reprezentant Polski Arkadiusz Drozdek, który w tym roku zwyciężył w Mistrzostwach Polski, zajął szóste miejsce. Jest to najlepszy jego wynik w historii startów! Zawodnik pokazał wielką klasę i do końca walczył na równi z najlepszymi światowymi atletami.

Najlepsza wersja siebie

Sobota w Göteborgu stała pod znakiem indywidualnej rywalizacji najlepszych drwali. Od początku zawodów widać było, że nasz zawodnik jest skoncentrowany i dobrze przygotowany. Kiedy kolejni rywale odpadali z rywalizacji przez swoje błędy, on był ostry jak brzytwa. Po pierwszych dwóch konkurencjach był liderem eq aequo z wielkim mistrzem Bradem De Losą z Australii. Awansował, po raz pierwszy w życiu, do wąskiego finału, w którym rywalizowało sześciu najlepszych zawodników z całego globu. W konkurencjach Stock Saw i Single Buck ustanowił rekordy życiowe. Tylko w kończącej zawody Hot Saw nie uzyskał punktów. Był to bez wątpienia jego najlepszy mistrzowski występ w życiu, który pozwolił na zajęcie szóstego miejsca.

Indywidualne Mistrzostwa Świata odbyły się po dwóch latach przerwy z udziałem publiczności i były na żywo transmitowane na kanałach STIHL TIMBERSPORTS® oraz na Facebooku, YouTube. Na kanale STIHL POLSKA dostępne są podglądy transmisji – rozgrywki indywidualne oraz rozgrywki drużynowe.